ПІДТРИМАЄМО “ПРОМИСЛОВИЙ БЕЗВІЗ”!

Поточний стан розгляду законопроектів із категорії
“промислового безвізу” у Верховній Раді України

6 червня ц.р. Верховною Радою було прийнято Закон України №2740-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання”.

Таким чином, для початку процедури укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (далі – АСАА) залишився один крок – схвалити законопроект щодо удосконалення законодавства в сфері державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції. У попередньому скликанні Верховної Ради України він був відомий за рєстраційним номером 10222.

Відповідно до Регламенту Верховної Ради України, законопроекти, внесені та не прийняті до закінчення строку повноважень Верховної Ради відповідного скликання в першому читанні, вважаються відкликаними. Тому наразі відбуваються переговори щодо ініціювання та оперативного розгляду законопроекту вже новим складом Верховної Ради.

Законопроект доопрацьовано департаментом розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку з врахуванням отримного зворотного зв’язку від бізнесу. Ознайомитись з новою редакцію можна наприкінці цієї статті, натиснувши відповідні посилання.

Довідково:
Реалізація Угоди АСАА надасть змогу вітчизняним експортерам маркувати свою продукцію європейським знаком відповідності (СЕ) та вільно продавати її на ринку ЄС без додаткової сертифікації. Крім економії часу та коштів експортерів на проходження сертифікації, очікується, що ця угода сприятиме поліпшенню іміджу продукції, виробленої в Україні, а також полегшить Україні доступ на інші глобальні ринки.

У разі її укладення, «промисловий безвіз» може бути запроваджений вже у трьох секторах: низьковольтне обладнання, електромагнітна сумісність, машини і обладнання, належну інфраструктуру щодо яких підготовлено органами влади України. Долучення до них інших секторів після цього буде набагато простіше та швидше, що відкриє можливість для поступового експорту продукції за усіма 27 технічними регламентами (ІІ пріоритет – радіообладнання; обладнання, що працює під тиском; прилади, що працюють на газоподібному паливі; засоби індивідуального захисту, засоби вимірювальної техніки; ІІІ пріоритет – іграшки, водогрійні котли, медичні вироби, будівельна продукція; ІV пріоритет – інша продукція, що не охоплена І-ІІІ пріоритетом).

Потенційно Угода ACAA може охопити до п’ятої частини українського експорту до ЄС, передусім продукцію машинобудування.

Схвалення двох вище зазначених документів є компромісною необхідною умовою Єврокомісії для початку офіційної процедури оцінки готовності України до укладення АСАА.

Інфографіка Законопроект Пояснювальна записка Порівняльна таблиця

Поділитись

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email