ПІДТРИМАЄМО “ПРОМИСЛОВИЙ БЕЗВІЗ”!

Поточний стан розгляду законопроектів із категорії
“промислового безвізу” у Верховній Раді України

___6 червня 2019 року Верховна Рада України схвалила у другому читанні та в цілому законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання” (№ 10183) голосами 230 народних депутатів України.

___Таким чином, для початку процедури укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА) залишається ще один крок – схвалити законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення конкурентоспроможності українських виробників та посилення захисту прав споживачів” (№ 10222), який наразі знаходиться у черзі на розгляд у першому читанні.

Довідково:

___Реалізація Угоди АСАА надасть змогу вітчизняним експортерам маркувати свою продукцію європейським знаком відповідності (СЕ) та вільно продавати її на ринку ЄС без додаткової сертифікації. Крім економії часу та коштів експортерів на проходження сертифікації, очікується, що ця угода сприятиме поліпшенню іміджу продукції, виробленої в Україні, а також полегшить Україні доступ на інші глобальні ринки.

___У разі її укладення, «промисловий безвіз» може бути запроваджений вже у трьох секторах: ​низьковольтне обладнання,​ ​електромагнітна сумісність,​ ​машини і обладнання,​ належну інфраструктуру щодо яких підготовлено органами влади України. Долучення до них інших секторів після цього буде набагато простіше та швидше, що відкриє можливість для поступового експорту продукції за усіма 27 технічними регламентами (ІІ пріоритет – радіообладнання; обладнання, що працює під тиском; прилади, що працюють на газоподібному паливі; засоби індивідуального захисту, засоби вимірювальної техніки; ІІІ пріоритет – іграшки, водогрійні котли, медичні вироби, будівельна продукція; ІV пріоритет – інша продукція, що не охоплена І-ІІІ пріоритетом). Потенційно Угода ACAA може охопити до п’ятої частини українського експорту до ЄС, передусім продукцію машинобудування.

___Схвалення проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання (реєстр. ном 10183) разом із законопроектом про ринковий нагляд, є компромісною необхідною умовою Єврокомісії для початку офіційної процедури оцінки готовності України до укладення АСАА.

___Якщо згадані законопроекти будут схвалені ще за цього скликання Верховної Ради України, то ЄС має ухвалити рішення про оціночну місію, що зробить можливим уже в 2020 році вийти на підписання Угоди АСАА.

Стисло про Законопроект №10183 Стисло про Законопроект №10222

Поділитись

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email