ПІДТРИМАЄМО “ПРОМИСЛОВИЙ БЕЗВІЗ”!

Поточний стан розгляду законопроектів із категорії
“промислового безвізу” у Верховній Раді України

20 вересня ц.р. Верховною Радою було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про стандартизацію» (реєстр. номер 1068). Законом вносяться зміни до 125 законів України, що не відповідають Закону України “Про стандартизацію”, який набрав чинності ще в 2015 році та спрямований на приведення національної системи стандартизації у відповідність до міжнародних та європейських норм і принципів, основним з яких є добровільність застосування стандартів.

6 червня ц.р. Верховною Радою було прийнято Закон України №2740-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання”.

25 вересня ц.р. у Верховній Раді зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду (реєстр. номер 2172), спрямований на удосконалення законодавства у сфері державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції.

12 листопада зазначений законопроект було схвалено Верховною Радою у першому читанні 310-ма голосами народних депутатів України.

Таким чином, для початку процедури укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (далі – АСАА) залишився один крок – схвалити законопроект за реєстр. номером 2172  у другому читанні та у цілому. Слід зазначити, що законопроект було доопрацьовано департаментом розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку з врахуванням отриманого зворотного зв’язку від бізнесу. Презентацію його основних положень було проведено під час Вебінару у серпні ц.р.

Наразі, відповідно до Регламенту Верховної Ради України, можна надавати свої пропозиції до тексту законопроекту для його розгляду у другому читанні через народних депутатів України або запропонувати їх на базі Комунікативної платформи.

Довідково:

Реалізація Угоди АСАА надасть змогу вітчизняним експортерам маркувати свою продукцію європейським знаком відповідності (СЕ) та вільно продавати її на ринку ЄС без додаткової сертифікації. Крім економії часу та коштів експортерів на проходження сертифікації, очікується, що ця угода сприятиме поліпшенню іміджу продукції, виробленої в Україні, а також полегшить Україні доступ на інші глобальні ринки.

У разі її укладення, «промисловий безвіз» може бути запроваджений вже у трьох секторах:
низьковольтне обладнання, електромагнітна сумісність, машини і обладнання, належну інфраструктуру щодо яких підготовлено органами влади України. Долучення до них інших секторів після цього буде набагато простіше та швидше, що відкриє можливість для поступового експорту продукції за усіма 27 технічними регламентами (ІІ пріоритет –радіообладнання; обладнання, що працює під тиском; прилади, що працюють на газоподібному паливі; засоби індивідуального захисту, засоби вимірювальної техніки; ІІІ пріоритет – іграшки, водогрійні котли, медичні вироби, будівельна продукція; ІV пріоритет –інша продукція, що не охоплена І-ІІІ пріоритетом).

Потенційно Угода ACAA може охопити до п’ятої частини українського експорту до ЄС, передусім продукцію машинобудування.

 

Інфографіка Законопроект Пояснювальна записка Порівняльна таблиця

Share

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

Задати питання