Комунікативна платформа з технічного регулювання в Україні

МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ

АСАА як інструмент відновлення економіки України: діалог з бізнесом

Київ

Київ

24 квітня 2023

10:00-12:30

Підключення з 09:30

24 квітня 2023 року за ініціативи департаменту технічного регулювання Міністерства економіки України та за участі провідних європейських і міжнародних експертів відбувся онлайн Міжнародний форум “АСАА як інструмент відновлення економіки України: діалог з бізнесом”, присвячений висвітленню питань підготовки до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода ACAA, або так званий “промисловий безвіз”).

Участь у Форумі взяли близько 200 представників центральних органів виконавчої влади; державних підприємств, установ, організацій, що провадять діяльність у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності; виробників промислової продукції; бізнесу, зацікавленого у виробництві та експорті промислової продукції України, та інших зацікавлених сторін.

Серед європейських і міжнародних партнерів виступили зі словом представники Представництва Європейського Союзу в Україні, німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Шведського інституту стандартів (SIS), Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO), проекту технічної допомоги за підтримки Фізико-технічного інституту Німеччини (PTB) та проекту Twinning “Посилення інституційної спроможності Мінекономіки в галузі національної інфраструктури якості”.

Для Мінекономіки ця подія є дуже важливою, особливо під час війни, і вартою уваги кожного, особливо представників бізнесу, який зацікавлений у виробництві та експорті промислової продукції України.

Війна внесла свої корективи у всі сфери української економіки та нові виклики, від яких потерпають усі типи підприємств. Традиційними викликами для великих підприємств є доступ до нових ринків та іноземного капіталу. Компаніям потрібна підтримка для підготовки українського бізнесу до роботи за правилами ЄС для підвищення відповідності галузевим стандартам та законодавчим і регуляторним актам для виходу на ринок ЄС”, – наголосив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.

Україна пройшла досить довгий шлях на етапі підготовки до укладення Угоди АСАА і наразі Мінекономіки за участі інших центральних органів влади та представників всіх елементів інфраструктури якості продовжує роботу щодо укладення цієї Угоди в трьох перших секторах промислової продукції (а саме: низьковольтне електричне обладнання, електромагнітна сумісність обладнання, машини).

Пріоритезація експортних секторів, особливо в галузях із вищою доданою вартістю, є важливим рушієм зростання для досягнення швидких і ефективних результатів з метою залучення інвестицій, розвитку інновацій, сприяння дослідженням та розробкам, а також перекваліфікації робочої сили.

Підписавши Угоду про асоціацію з Європейським Союзом у 2014 році, Україна чітко висловила свої наміри щодо інтеграції та наближення своєї політичної та економічної системи до європейських цінностей, стандартів і правил.

З набуттям Україною статусу кандидата на вступ до ЄС передбачається завершення виконання зобов’язань, взятих Україною в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема, щодо гармонізації системи технічного регулювання України з європейською та укладання Угоди АСАА”, – зазначив директор департаменту технічного регулювання Олександр Панков.

Для українських та іноземних виробників усунення технічних бар’єрів у торгівлі  у результаті укладення Угоди АСАА надасть можливість реалізовувати промислову продукцію на території, як України, так і ЄС, на основі взаємного визнання результатів робіт з оцінки відповідності промислової продукції, визначеної Додатком ІІІ до Угоди про асоціацію. Варто зазначити, що вибір секторів має здійснюватися з огляду на прагнення розширення експортних спроможностей України та наявності необхідного секторального законодавства у певній сфері”, – підкреслив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.

Під час Форуму одним з міжнародних експертів було представлено  методологією Calidena, розроблену та впроваджену Фізико-технічним інститутом Німеччини (PTB) для стимулювання якості в ланцюжках створення вартості і спрямовану на систематичну та постійну підтримку вдосконалення національної інфраструктури якості у країнах, що розвиваються, і країнах, що перебувають на етапі трансформації.

Відбудова може й повинна використовуватися для інвестування в стійкі компанії та інфраструктуру. Збільшення експорту, поглиблення ланцюжків доданої вартості та налагодження виробництва промислової продукції в секторах під АСАА створять можливості для подальшого економічного розвитку”, – зауважив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.

Мінекономіки, зокрема, департамент технічного регулювання, висловлює вдячність всім учасникам форуму та висловлює сподівання, що захід сприяв посиленню взаємодії, підвищенню обізнаності та подальшому налагодженню зав’язків з бізнесом з питань технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності, а також дозволив привернути увагу вітчизняних виробників до процесу підготовки до укладення Угоди АСАА”, – зазначив директор департаменту технічного регулювання Олександр Панков.

ПРЕЗЕНТАЦІЇ ТА ВІДЕОЗАПИС

ПРОГРАМА

9:30 - 10:00

Реєстрація

10:00 - 10:40

Вітальне слово:

Олександр ГРИБАН

Заступник Міністра економіки України

Альберто ФЕРНАНДЕЗ-ДІЄЗ

Керівник відділу торгівлі та економіки Представництва Європейського Союзу в Україні

Анне БЕРСІО

Консультант з питань торгівлі, Представництво Європейського Союзу в Україні (tbd)

Армін ХОФМАНН

Директор Програми, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ), «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі»

Штефан ВАЛЛЕРАТ

Координатор проєкту «Стандарти якості для збільшення торгівлі в країнах Східного партнерства», Фізико-технічний інститут Німеччини (РТВ)

Штеффен КЕЗЕР

Керівник відділу конкурентоспроможності МСП, якості та створення робочих місць, UNIDO

Анніка АНДРЕАСЕН

Генеральний директор Шведського інституту стандартів (SIS)

Мірослав ХЛОУПЕК

Керівник проекту Твіннінг, заступник Президента Управлінням стандартів, метрології і випробувань Чеської Республіки

10:40 - 10:50

Олександр ПАНКОВ

Директор департаменту технічного регулювання Міністерства економіки України

10:50 - 10:55

Денис ШЕМЯКІН

Директор Команди підтримки реформ Мінекономіки

10:55 - 11:00

Ольга ШУБІНА

Керівник центру підтримки Експорту Торгово-промислової палати України
Координатор проекту EEN Україна

11:00 - 11:05

Андрій ЗАБЛОВСЬКИЙ

Керівник секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України

11:05 - 11:10

Ульріх ГАРМЕС-ЛІДТКЕ

Експерт з міжнародного розвитку, РТВ

КАЛІДЕНА

Спільний аналіз і планування дій для відповідності вимогам якості та надання послуг інфраструктури якості для вибраних продуктів торгівлі

11:10 - 11:15

Кирило ЄРМОЛЕНКО

Представник Української Кластерного Альянсу, Керівник Органу з сертифікації ТОВ "ВЕС Укрекспертиза”

11:15 - 12:15

Обговорення з бізнесом (регламент - до 5 хв.)

12:15 - 12:25

Коментар:

Олександр ПАНКОВ

Директор департаменту технічного регулювання Міністерства економіки України

Сергій КОСТЮК

Голова Національного агентства з акредитації України

Олег ШВИДКИЙ

Голова Національного органу стандартизації

12:25 - 12:30

Підсумки. Завершення заходу

Модератор заходу:

Денис БАЗІЛЕВИЧ

Експерт проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) “Застосування та імплементація Угоди про асоціацію ЄС - Україна у сфері торгівлі”

ПІДПИСАТИСЬ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ

Проєкт міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі») фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Мета проєкту – створити кращі умови для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), підтримати інновації та стимулювати експорт, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання

Всі права захищені.

Задати питання