Реалізація Угоди АСАА надасть змогу вітчизняним експортерам маркувати свою продукцію європейським знаком відповідності (СЕ) та вільно продавати її на ринку ЄС без додаткової сертифікації. Крім економії часу та коштів експортерів на проходження сертифікації, очікується, що ця угода сприятиме поліпшенню іміджу продукції, виробленої в Україні, а також полегшить Україні доступ на інші глобальні ринки.
У разі її укладення, «промисловий безвіз» може бути запроваджений вже у трьох секторах:
низьковольтне обладнання, електромагнітна сумісність, машини і обладнання, належну інфраструктуру щодо яких підготовлено органами влади України. Долучення до них інших секторів після цього буде набагато простіше та швидше, що відкриє можливість для поступового експорту продукції за усіма 27 технічними регламентами (ІІ пріоритет –радіообладнання; обладнання, що працює під тиском; прилади, що працюють на газоподібному паливі; засоби індивідуального захисту, засоби вимірювальної техніки; ІІІ пріоритет – іграшки, водогрійні котли, медичні вироби, будівельна продукція; ІV пріоритет –інша продукція, що не охоплена І-ІІІ пріоритетом).
Потенційно Угода ACAA може охопити до п’ятої частини українського експорту до ЄС, передусім продукцію машинобудування.
Функціонування Платформи продовжено за сприяння проєкту технічної допомоги “Застосування та імплементація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі”, що фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини та виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH).