Круглий стіл «Прийняття та впровадження міжнародних та європейських стандартів: вплив на експорт»

Повідомляємо, що у зв’язку із запровадженням карантину у м. Києві, проведення круглого столу «Прийняття та впровадження міжнародних та європейських стандартів: вплив на експорт» переноситься орієнтовно на квітень 2020 року. Подальшу інформацію щодо заходу будемо повідомляти на Платформі, нашій сторінці у Фейсбуці, а також у приватних е-мейлах всім зареєстрованим.

Доброго дня, шановні колеги!

19 березня 2020, з 11:00 до 15:00 у конференц-залі ДП УкрНДНЦ (м.Київ, вул. Святошинська, 2) відбудеться круглий стіл «Прийняття та впровадження міжнародних та європейських стандартів: вплив на експорт». 

Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Україна зобов’язалась не лише прийняти європейські стандарти (близько 5-ти тисяч гармонізованих стандартів та 24-х тисяч європейських стандартів, розроблених CEN, CELELEC або ETSI), а також скасувати розбіжності між національними стандартами, розробленими до 1992 року, та стандартами ЄС. 

Тому ми ініціюємо захід, покликаний забезпечити діалог та належний баланс інтересів між усіма зацікавленими сторонами, представниками технічних комітетів, влади, бізнесу, міжнародних та національних експертів. Організатори –  Національний орган стандартизації України (ДП «УкрНДНЦ») та проєкт GIZ «Підтримка рамкових умов для торгівлі в Україні». 

Про що поговоримо?

Інструменти стимулювання експорту: технічні стандарти

  • Міжнародні стандарти як інструмент стимулювання експортної діяльності підприємств та залучення інвестицій;
  • Угода про асоціацію між Україною та ЄС: зобов’язання та можливості для українських підприємств;
  • Вплив технічних стандартів на торгівлю між Україною та ЄС;
  • Стан та перспективи стандартизації в Україні: участь бізнесу.

Діяльність ТК у сфері впровадження міжнародних та європейських стандартів

  • Потреби та пріоритетність прийняття міжнародних та європейських стандартів для посилення торгівлі: регуляторні процедури та наявні перешкоди;
  • Досвід розробки та прийняття стандартів ЄС, зокрема стандартів серії ISO14000 та ISO19000;
  • Переваги отримання міжнародних та європейських стандартів для підприємств, що здійснюють зовнішньо-економічну діяльність: практичні кейси;
  • Діяльність комунікаційних платформ щодо підтримки процесу стандартизації та експортної діяльності.

Для кого?   запрошуємо представників технічних комітетів 82, 125, 131, інших ТК, представників ДП «УкрНДНЦ», державних службовців, представників Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, представників бізнесу та бізнес-асоціацій, міжнародних та національних незалежних експертів, громадських активістів та інших зацікавлених осіб.

Запрошені спікери: експерти проекту GIZ «Підтримка рамкових умов для торгівлі», представники Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, представники ТК та бізнес-асоціацій, економісти та дослідники міжнародної торгівлі.

Для подання заявки на участь у круглому столі просимо зареєструватися на Комунікативній  платформі з технічного регулювання до 10.03.2020, заповнивши реєстраційну форму. 

Зареєструватись

У разі виникнення запитань звертайтеся, будь ласка,  до координаторів заходу п. Людмили Черняги (lyudmyla.chernyaha@gmail.com, 0503393749) та п. Тетяни Яковенко (assistant@uas.org.ua)

 

Довідково: Проект GIZ «Підтримка рамкових умов для торгівлі в Україні» реалізується в рамках надання технічної допомоги Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та в межах виконання Експортної стратегії України на 2017-2021 (ЕСУ) підтримав розробку дев’яти секторальних та крос-секторальних експортних стратегій, які мають на меті формування сприятливого бізнес-середовища для стабільного зростання експорту української продукції та успішного виходу на світові ринки. 

Share

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

Задати питання