25-28 лютого 2020 року представники департаменту технічного регулювання та метрології Мінекономіки взяли участь у засіданні Комітету з технічних бар’єрів у торгівлі СОТ

25-28 лютого 2020 року представники департаменту технічного регулювання та метрології Мінекономіки взяли участь у засіданні Комітету з технічних бар’єрів у торгівлі СОТ.
Традиційно участь в Комітеті є одним з інструментів подолання технічних бар’єрів у торгівлі. Роз’яснення щодо проектів законів, рішень, технічних регламентів, прийняття національних стандартів застосовуються для захисту національних інтересів, безпеки та здоров’я споживачів, зняття тягаря на внутрішнього виробника продукції.
Участь у Комітеті ТБТ СОТ може бути різною: від банального споглядання за процесами до активних дій – проведення двосторонніх перемовин, формування занепокоєнь, демонстрації розвитку національної інфраструктури якості.
Комітет ТБТ СОТ – це лакмусовий папірець розвитку світової економіки . У період сучасної стагнації торгівлі, на хвилі депресії циклу Кондратьєва, простежується примітивна однотипність за суттю та тематикою торгівельних занепокоєнь, відсутність нових запитів, пов’язаних з розвитком інноваційних секторів промисловості. Саме в такій фазі вірною стратегією захисту інтересів споживачів та виробників є активна комунікація, двосторонні перемовини, посилення та формування нових занепокоєнь.
Виключно таких рух спричиняє рефляційне оживлення галузі промисловості та спонукає до розвитку інновацій.
Вибудовуючи саме таку тактику, Українська делегація виступила на Комітеті ТБТ СОТ та приєдналась до трьох торгівельних занепокоєнь ЄС до РФ щодо:
– проекту технічного регламенту безпеки алкогольних напоїв щодо формування більш складної та довготривалої процедури сертифікації продукції виключно в органах, зареєстрованих в Євразійському Економічному Союзі, порівняно з іншими членами СОТ,
– щодо правил сертифікації цементу в частині розроблення та прийняття змін до стандарту в цілях технічного регламенту та їх нотифікації за правилами СОТ.
Українська делегація порушила питання щодо змісту проекту Закону про спеціальне обов’язкове маркування продукції, що постачається на ринок країни, в частині збереження рівних умов для експортерів та виробників при реєстрації для отримання права на маркування продукції тощо.
Отож, у сухому залишку – рухаємось, хоча і маленькими кроками, але little strokes fell great oaks…

Share

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

Задати питання