Європейські стандарти для медичних матеріалів у вільному доступі

Європейська Комісія, з метою збільшення та пришвидшення виробництва найважливіших продуктів захисту та медичного обладнання, звернулась з терміновим проханням до Європейського комітету зі стандартизації (CEN) та Європейського комітету з електротехнічної стандартизації (CENELEC) щодо оприлюднення ряду європейських стандартів для певних медичних виробів та засобів індивідуального захисту.

ДП «УкрНДНЦ», яке виконує функції національного органу стандартизації України, має статус організації-компаньйона у європейських організаціях CEN та CENELEC, отримало дозвіл на розміщення європейських стандартів, прийнятих в Україні як національні. Надаємо доступ до них на своєму офіційному сайті:https://is.gd/rFP3fa та продовжуємо перемовини щодо можливості розкриття текстів визначених європейських стандартів, не прийнятих в Україні як національні.

Перелік стандартів, до яких відкрито доступ:
ДСТУ EN 149:2017 «Засоби індивідуального захисту органів дихання. Фільтрувальні півмаски для захисту від аерозолів. Вимоги, випробування, маркування»
ДСТУ EN 14683:2014 «Маски хірургічні. Вимоги та методи випробування»
ДСТУ EN 166:2017 «Засоби індивідуального захисту очей. Технічні умови»
ДСТУ EN 14126:2008 «Одяг захисний. Захист від інфекційних агентів. Вимоги до експлуатаційних характеристик і методи випробування»
ДСТУ EN 14605:2017 «Одяг захисний. Захист від рідких хімічних речовин. Вимоги до експлуатаційних характеристик одягу з непроникними до рідини (тип 3) або непроникними до спрею (тип 4) з’єднаннями та до предметів одягу для захисту частин тіла (типи РВ [3] та РВ [4])»
ДСТУ EN 455-1:2014 «Захисні засоби. Рукавички медичні одноразового використання. Частина 1. Вимоги та методи випробування щодо відсутності отворів»
ДСТУ EN 455-2:2015 «Медичні рукавички для одноразового застосування. Частина 2. Вимоги та випробування фізичних властивостей»
ДСТУ EN 455-3:2019 «Захисні засоби. Рукавички медичні одноразового використання. Частина 3. Вимоги та методи випробування щодо біологічного оцінювання»
ДСТУ EN 455-4:2014 «Захисні засоби. Рукавички медичні одноразового використання. Частина 4. Вимоги та методи випробування для визначення строку придатності»

Поділитись

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email