Комунікативна платформа з технічного регулювання в Україні

ЄВРОПЕЙСЬКОЮ СТОРОНОЮ ПРЕЗЕНТОВАНО ЗВІТ ЩОДО ОЦІНЮВАННЯ СИСТЕМИ АКРЕДИТАЦІЇ УКРАЇНИ

10 листопада 2022 року Європейською стороною було представлено Звіт щодо оцінювання системи акредитації України.
“Система акредитації України є одним з основних елементів інфраструктури якості, що має ефективно функціонувати разом з іншими її елементами та корелюватися з європейською системою.
Національне агентство з акредитації України є асоційованим членом Європейської кооперації з акредитації (ЕА), що забезпечує визнання на міжнародному рівні української системи акредитації.
Висока оцінка щодо відповідності системи акредитації України європейській свідчить про відповідність функціонування національної системи акредитації згідно з європейськими вимогами. Це сприяє активізації процесу укладення Угоди АСАА”, – зазначив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.
Європейськими експертами відзначено належний рівень гармонізації українського законодавства у сфері акредитації з відповідними актами законодавства ЄС; вжиття корегувальних заходів, які впроваджувались Національним агентством з акредитації України за результатами паритетного оцінювання Європейської кооперації з акредитації (ЕА), та підтвердження їх ефективності; відповідність системи оцінки відповідності європейській моделі.
Хотілось би висловити вдячність представникам Європейської сторони за конструктивний діалог та професійно проведене оцінювання системи акредитації. Зі свого боку, Українська сторона висловлює готовність докласти максимум зусиль на шляху до укладення Угоди АСАА та отримання Мандату на проведення переговорів щодо укладення Угоди АСАА”, – підкреслив заступник Міністра.
Угода АСАА є важливим засобом підтримки вітчизняних виробників української продукції та дієвим інструментом в усуненні технічних бар’єрів в торгівлі при виході української продукції на європейський ринок. Крім того, Угода АСАА є одним з дієвих механізмів відновлення секторів промисловості та економіки України в цілому в умовах воєнного стану”, – наголосив Олександр Грибан.

ПІДПИСАТИСЬ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ

Функціонування Платформи продовжено за сприяння проєкту технічної допомоги “Застосування та імплементація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі”, що фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини та виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH).

Всі права захищені.