Комунікативна платформа з технічного регулювання в Україні

Українські компанії мають отримати “промисловий безвіз”, – Петрашко

___17 вересня, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко провів нараду з представниками всіх регіональних держпідприємств, які працюють у сфері технічного регулювання, стандартизації та метрології. Участь у зустрічі взяли також заступниця Міністра Ірина Новікова, державний секретар Мінекономіки Костянтин Мар’євич, представники профільних департаментів міністерства.

___Метою зустрічі стало обговорення ключових завдань сфери для забезпечення підтримки національного виробника на внутрішньому ринку та українського експортера на зовнішньому ринку. Важливою темою став процес підготовки до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Угода АСАА).

___“Спільно з вами ми маємо допомагати нашому бізнесу, нашій промисловості відповідати європейським стандартам,  підвищувати конкурентоспроможність і виходити на нові європейські ринки, розвивати наші торговельно-економічні відносини з ЄС. Українські компанії мають отримати “промисловий безвіз”, – зазначив Міністр Ігор Петрашко.

___Він додав, що відповідність європейським стандартам залежить від оновлення та модернізації власних лабораторій, підвищення кваліфікації персоналу, надання високоякісних послуг  виробникам та споживачам української промислової продукції.

___Черговим надважливим завданням є укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Угода АСАА).

___“Планується, що в наступному місяці, Європейською стороною буде проводитись Попередня Оціночна Місія готовності української інфраструктури якості до укладання Угоди АСАА. Маємо отримати позитивні результати цієї роботи”, – наголосив Міністр.

___Під час наради учасники мали змогу обговорити проблемні питання та напрацювати разом алгоритм подальших дій.

Джерело


ПІДПИСАТИСЬ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ

Функціонування Платформи продовжено за сприяння проєкту технічної допомоги “Застосування та імплементація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі”, що фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини та виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH).

Всі права захищені.