Комунікативна платформа з технічного регулювання в Україні

Серія вебінарів ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» (оновлено)

У межах інформаційно-просвітницької кампанії, започаткованої Мінекономіки України для підвищення рівня інформованості представників бізнесу щодо змін у сфері технічного регулювання, ДП «ІВАНО-ФРАНКІВСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» 26 та 29 листопада 2021 року провело вебінар за темою: «Випробування та оцінка відповідності засобів обліку природного газу». Зважаючи на значну кількість питань, роз’яснення процедур, особливостей та вимог до засобів обліку природного газу, вебінар було розділено на два заходи.

У вебінарі взяли участь 155 учасників, серед яких – представники державних підприємств, які належать до сфери управління Мінекономіки і провадять діяльність у сфері технічного регулювання, стандартизації та метрології, компаній, які займаються постачанням газу споживачам, підприємств газотранспортної системи, газовидобувних підприємств, виробники засобів обліку природного газу тощо.

Модератором заходу виступив експерт проєкту GIZ «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі» Денис Базілевич.

Зі вступним словом до учасників вебінару звернувся генеральний директор ДП «ІВАНО-ФРАНКІВСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ»  Олег Коржак. Він окреслив актуальність тематики вебінару, акцентувавши увагу на досягненнях підприємства як наукового метрологічного центру, а також  на вирішенні завдань щодо метрологічного забезпечення вимірювань об’єму та об’ємної витрати природного газу в Україні.

З доповідями щодо калібрувальних та випробувальних можливостей ДП «ІВАНО-ФРАНКІВСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» як наукового метрологічного центру з вимірювання об’єму та об’ємної витрати газ виcтупили головний науковий співробітник Тарас Кепещук та начальник  центру наукового забезпечення вимірювань об’єму та об’ємної витрати газу Денис Середюк. Вони закцентували увагу  на національних еталонах Наукового метрологічного центру, а також випробувальному обладнанні, що застосовуються при випробуваннях лічильників газу та пристроїв перетворення об’єму.

Питання щодо особливостей проведення випробувань лічильників газу побутового призначення висвітив начальник випробувальної лабораторії центру наукового забезпечення вимірювань об’єму та об’ємної витрати газу Тарас Пелікан.

Про проведення випробувань засобів обліку природного газу на електромагнітну сумісність розповів інженер випробувального центру Іван Пенцак.

Друга частина вебінару, що відбулася 29 листопада, була присвячена наступному.

З загальними питаннями щодо оцінки відповідності засобів обліку природного газу  виступив   заступник генерального директора з питань оцінки відповідності та стандартизації Володимир Соколовський.

Особливості проведення випробувань лічильників газу промислового призначення,  а також пристроїв перетворення об’єму було розкрито у доповідях начальника науково-дослідної лабораторії центру наукового забезпечення вимірювань об’єму та об’ємної витрати газу Юрія Пелікана та начальника лабораторії калібрування та повірки ЗВТ механічних та теплофізичних величин Ярослава Максиміва.

Також було розглянуто питання  щодо оцінки відповідності комерційних вузлів обліку газу (ВОГ).  Зокрема, процедуру/алгоритм проведення оцінки відповідності  ВОГ висвітив інженер з сертифікації І категорії відділу сертифікації продукції та послуг Олександр Іванов, технічні аспекти проведення оцінки відповідності  ВОГ –  старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії Олександр Бас, питання стандартизації при оцінці відповідності  ВОГ провідний інженер сектору стандартизації Олена Олійник.

Досвідом роботи з проведення випробувань щодо визначення якісних показників природного газу поділилася начальник випробувального центру Тетяна Стасів.

Після закінчення основних частин вебінару були надані кваліфіковані відповіді на запитання учасників вебінару. Відмічено, що спілкування бізнесу з фахівцями, в тому числі в он-лайн режимі, дає змогу обмінюватись досвідом,  напрацюваннями та знаходити відповіді на актуальні питання сьогодення.

Презентації

Відеозаписи

ПІДПИСАТИСЬ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ

Функціонування Платформи продовжено за сприяння проєкту технічної допомоги “Застосування та імплементація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі”, що фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини та виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH).

Всі права захищені.