Комунікативна платформа з технічного регулювання в Україні

Разом наближаємо Україну до «промислового безвізу»!

За ініціативи Мінекономіки та підтримки Проекту «Інноваційна лабораторія підтримки асоціації Україна-ЄС (ІnnolabEU)», що впроваджується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), 4 лютого 2022 року відбулося представлення європейськими експертами таблиць відповідності законодавства України до актів законодавства ЄС у сфері енергоефективності та радіозв’язку, що сприятиме виконанню положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в контексті підготовки до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА). Укладення Угоди АСАА визначено пріоритетом Президента України та Уряду.

Під час зустрічі експерти Проекту ІnnolabEU представили партнерам з Мінекономіки, Держенергоефективності, Урядового офісу з координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Держспецзв’язку, НКРЗІ аналіз технічних регламентів з радіообладнання та екодизайну побутових приладів на відповідність праву ЄС.

Заступник Міністра економіки України Олександр Грибан зазначив, що Мінекономіки вперше застосувало ще один ефективний інструмент координації прийняття технічних регламентів іншими центральними органами виконавчої влади.   Олександр Грибан зазначив, що прийняття технічних регламентів на основі законодавства ЄС є важливою пріоритетною складовою внутрішньої політики України і водночас запорукою належного виконання умов Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині створення зони вільної торгівлі.

Мінекономіки вперше використало такий інструмент координації як залучення технічної допомоги для розроблення пріоритетних для укладення Угоди АСАА технічних  регламентів з радіообладнання та екодизайну побутових приладів, відповідальними за розроблення яких є Держенергоефективності та Держспецзв’язку.

Крім того, Олександр Грибан наголосив, що виконання Україною рекомендацій європейських експертів за результатами проведення першої фази попередньої оціночної місії ЄС щодо імплементації горизонтального законодавства до актів законодавства ЄС сприятиме швидшому укладенню Угоди АСАА. Ми виконуємо взяті зобов’язання, працюємо в режимі «нон-стоп» та утворили робочу групу для участі у переговорному процесі з європейськими експертами щодо проведення попередньої оціночної місії ЄС з метою всебічної та ефективної роботи місії ЄС, до складу якої увійшли представники Мінекономіки, Міндовкілля, МОЗ, Міненерго, Держпраці, Держпродспоживслужби, Держенергоефективності, Держспецзв’язку, НКРЗ, Національного агентства з акредитації України, ДП “Укрметртестстандарт”, ДП “УкрНДНЦ”.

Олександр Грибан зазначив, що «промисловий безвіз» полегшить доступ частині української продукції на європейські ринки і сприятиме конкурентному позиціонуванню України на ринках інших країн.

ПІДПИСАТИСЬ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ

Функціонування Платформи продовжено за сприяння проєкту технічної допомоги “Застосування та імплементація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі”, що фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини та виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH).

Всі права захищені.