Комунікативна платформа з технічного регулювання в Україні

Привітання Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашко

Шановні працівники
сфери стандартизації та метрології!

___Від себе особисто щиро вітаю Вас з професійними святами – Днем працівників стандартизації і метрології України та Світовим днем стандартів!
___Ваша професія пов’язана з усіма видами діяльності та покликана виконувати дві важливі місії: захист життя і здоров’я громадян та сприяння підвищенню конкурентоспроможності національної продукці.
___Стандартизація та метрологія беззаперечно є надійною основою захисту прав споживачів та стабільного розвитку держави.
___Досягти високих стандартів якості життя людей, конкурувати на глобальних ринках і зміцнювати власну економіку можливо за умови ефективної та визнаної у світі національної системи стандартизації та метрології.
___На міжнародному рівні у сфері метрології зростає роль нашої країни. Так, у 2018 році Україна набула повноправного членства в Метричній конвенції. До кінця 2020 року заплановано набуття статусу держави-члена в Міжнародній організації законодавчої метрології.
___Одним з пріоритетів Президента України та Уряду визначено підготовку до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Угода АСАА). Слід відзначити прогрес у цьому напрямі та надалі об’єднувати зусилля для якісної підготовки до успішного проведення попередньої оцінювальної місії з боку ЄС щодо готовності інфраструктури якості України до укладення Угоди АСАА.
___В Україні постійно проводиться масштабна робота з гармонізації національних стандартів з міжнародними та європейськими, а викликів з кожним роком стає все більше і більше.
___Цього року Світовий день стандартів проходить під гаслом «Стандарти захищають світ». Забруднення навколишнього природного середовища внаслідок промислового виробництва негативно впливає на клімат та життя суспільства.
___Для зменшення негативного впливу на планету необхідні правильні заходи. Стандартизація – один із таких дієвих інструментів.
___Національні стандарти, гармонізовані з міжнародними та європейськими, встановлюють вимоги до промислового виробництва, покликані підвищити рівень енергоефективності, зменшити забруднювальний вплив на навколишнє природнє середовище та сприяють отриманню якісних безпечних послуг споживачем.
___Україна разом з Міжнародною організацією стандартизації (ISO), Європейським комітетом із стандартизації (CEN) та Європейським комітетом із стандартизації в електротехніці (CENELEC) з метою підтримки глобальних зусиль бізнесу та організацій для подолання наслідків кризи, пов’язаної з COVID-19, відкрила доступ до критично важливих стандартів для бізнесу.
___Бажаю всім науковцям та фахівцям, які працюють у сфері стандартизації та метрології, успіхів, добробуту, оптимізму та великих звершень.

Міністр розвитку економіки, торгівлі
сільського господарства України Ігор ПЕТРАШКО

ПІДПИСАТИСЬ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ

Функціонування Платформи продовжено за сприяння проєкту технічної допомоги “Застосування та імплементація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі”, що фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини та виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH).

Всі права захищені.