Шановні працівники
сфери стандартизації та метрології!
___Від себе особисто щиро вітаю Вас з професійними святами – Днем працівників стандартизації і метрології України та Світовим днем стандартів!
___Ваша професія пов’язана з усіма видами діяльності та покликана виконувати дві важливі місії: захист життя і здоров’я громадян та сприяння підвищенню конкурентоспроможності національної продукці.
___Стандартизація та метрологія беззаперечно є надійною основою захисту прав споживачів та стабільного розвитку держави.
___Досягти високих стандартів якості життя людей, конкурувати на глобальних ринках і зміцнювати власну економіку можливо за умови ефективної та визнаної у світі національної системи стандартизації та метрології.
___На міжнародному рівні у сфері метрології зростає роль нашої країни. Так, у 2018 році Україна набула повноправного членства в Метричній конвенції. До кінця 2020 року заплановано набуття статусу держави-члена в Міжнародній організації законодавчої метрології.
___Одним з пріоритетів Президента України та Уряду визначено підготовку до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Угода АСАА). Слід відзначити прогрес у цьому напрямі та надалі об’єднувати зусилля для якісної підготовки до успішного проведення попередньої оцінювальної місії з боку ЄС щодо готовності інфраструктури якості України до укладення Угоди АСАА.
___В Україні постійно проводиться масштабна робота з гармонізації національних стандартів з міжнародними та європейськими, а викликів з кожним роком стає все більше і більше.
___Цього року Світовий день стандартів проходить під гаслом «Стандарти захищають світ». Забруднення навколишнього природного середовища внаслідок промислового виробництва негативно впливає на клімат та життя суспільства.
___Для зменшення негативного впливу на планету необхідні правильні заходи. Стандартизація – один із таких дієвих інструментів.
___Національні стандарти, гармонізовані з міжнародними та європейськими, встановлюють вимоги до промислового виробництва, покликані підвищити рівень енергоефективності, зменшити забруднювальний вплив на навколишнє природнє середовище та сприяють отриманню якісних безпечних послуг споживачем.
___Україна разом з Міжнародною організацією стандартизації (ISO), Європейським комітетом із стандартизації (CEN) та Європейським комітетом із стандартизації в електротехніці (CENELEC) з метою підтримки глобальних зусиль бізнесу та організацій для подолання наслідків кризи, пов’язаної з COVID-19, відкрила доступ до критично важливих стандартів для бізнесу.
___Бажаю всім науковцям та фахівцям, які працюють у сфері стандартизації та метрології, успіхів, добробуту, оптимізму та великих звершень.
Міністр розвитку економіки, торгівлі
сільського господарства України Ігор ПЕТРАШКО