Комунікативна платформа з технічного регулювання в Україні

Зміна методики ціноутворення на національні Нормативні документи

В умовах поступової та невідворотної інтеграції України в європейський економічний простір товарні ринки, ринки ресурсів, капіталів, послуг української економіки та адаптації українського законодавства до норм міжнародного та європейського права, поглибленні міжнародних економічних відносин відбувається й активізація міжнародного співробітництва України у сфері стандартизації.

ДП «УкрНДНЦ» розпочато роботу щодо перегляду діючої системи ціноутворення на нормативні документи з метою встановлення економічно обґрунтованого механізму ціноутворення нормативних документів.

Підписавши Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, держава Україна взяла на себе зобов’язання приймати європейські стандарти як національні, забезпечивши впровадження на національному рівні стандартів, чинних в ЄС. Національний орган стандартизації ДП «УкрНДНЦ», в свою чергу, має забезпечити прийняття цих стандартів в Україні.

Проаналізувавши досвід міжнародних організацій, внутрішньо-економічні фактори та отримавши рекомендації в рамках проекту Twinning «Посилення інституційної спроможності українського національного органу стандартизації», від представників європейських органів стандартизації щодо практичного досвіду у сфері стандартизації з питань цінової політики, політики розповсюдження стандартів, агентської діяльності та інших питань, зроблено висновок, що наявна цінова політика є економічно неефективною та не дозволяє національному органу стандартизації належним чином виконувати свої функції.

Таким чином, ДП «УкрНДНЦ» було:

– проведено аналіз практичних підходів до ціноутворення міжнародних та європейських органів стандартизації;

– вивчено та враховано досвід та рекомендації європейських експертів в рамках проекту Twinning;

– розроблено методику ціноутворення на національні нормативні документи, адаптовану для українського ринку.

Ми відкриті до обговорення та запрошуємо всі зацікавлені сторони висловити свою точку зору.

Зауваження та пропозиції приймаються на електронну адресу: lyudmila.slepchenko@uas.org.ua до 25 квітня 2021 року.

Детальніше на сайті ДП «УкрНДНЦ» за посиланням: https://is.gd/O6fGyk

ПІДПИСАТИСЬ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ

Функціонування Платформи продовжено за сприяння проєкту технічної допомоги “Застосування та імплементація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі”, що фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини та виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH).

Всі права захищені.