ДО УВАГИ ЗАЦІКАВЛЕНИХ СТОРІН: ISO ТА ASTM ВІДКРИВАЮТЬ ДОСТУП ДО КРИТИЧНО ВАЖЛИВИХ СТАНДАРТІВ!

До уваги зацікавлених сторін: ISO та ASTM відкривають доступ до критично важливих стандартів!

Міжнародна організація зі стандартизації ISO виступила з ініціативою зробити ряд стандартів ISO або національні прийняття цих стандартів вільно  доступними з  метою підтримки глобальних зусиль бізнесу та організацій для подолання наслідків кризи, пов’язаної з COVID-19.

ДП «УкрНДНЦ», яке виконує функції національного органу стандартизації України представляє країну в ISO та організовує доступ до стандартів на своєму офіційному сайті.

Нижче перелік  стандартів, до  яких  відкрито доступ:

  • 374-5:2016, Protective gloves against dangerous chemicals and micro-organisms – Part 5: Terminology and performance requirements for micro-organisms risks (Рукавички захисні від небезпечних хімічних речовин та мікроорганізмів. Частина 5. Термінологія та вимоги до експлуатаційних характеристик щодо ризиків від мікроорганізмів)
  • 10993-1:2018, Biological evaluation of medical devices – Part 1: Evaluation and testing within a risk management process (Біологічна оцінка медичних виробів – Частина 1: Оцінка та тестування в процесі управління ризиками)
  • ISO 22301:2019, Security and resilience – Business continuity management systems – Requirements (Безпека та стійкість – Системи управління безперервністю бізнесу – Вимоги)
  • ISO 22395:2018, Security and resilience – Community resilience – Guidelines for supporting vulnerable persons in an emergency (Безпека та стійкість (здатність до адаптації) – Стійкість спільноти в боротьбі з негативними наслідками несприятливих ситуацій – настанови щодо підтримки вразливих осіб у надзвичайних ситуаціях)
  • ISO 22320:2018, Security and resilience – Emergency management – Guidelines for incident management (Безпека та стійкість – Управління надзвичайними ситуаціями – Настанови щодо ліквідації аварій)
  • ISO 22316:2017, Security and resilience – Organizational resilience – Principles and attributes (Безпека та стійкість – Організаційна адаптація – Принципи та ознаки)
  • ISO 31000:2018, Risk management – Guidelines (Менеджмент ризиків. Принципи та настанови)
  • ISO 13688:2013, Protective clothing – General requirements

ISO 13688:2013, прийнятий в Україні як ДСТУ EN ISO 13688:2016 (Одяг захисний. Загальні вимоги) та перекладений на українську мову, тому ДП «УкрНДНЦ» надає доступ і до цього національного стандарту.

Перелічені стандарти розміщені на сайті ДП «УкрНДНЦ» у розділі «Національний фонд нормативних документів» – «Міжнародні стандарти ISO для подолання кризи COVID-19»

Увага!

Доступ відкритий тільки для читання, тобто користувачі можуть відкривати та лише читати ліцензовані матеріали в Інтернеті, вони не можуть завантажувати їх, не можуть друкувати та копіювати.

Американське товариство випробування матеріалів ASTM International пропонує безкоштовний доступ до важливих стандартів ASTM, які використовуються при виробництві та тестуванні засобів індивідуального захисту.

Завдяки підписаному меморандуму про співробітництво між Національним органом стандартизації ДП «УкрНДНЦ» та ASTM International ми маємо можливість надати доступ до цих стандартів всім зацікавленим сторонам в Україні.

Отримати доступ до PDF-версій стандартів Ви можете в особистому кабінеті, зареєструвавшись на сайті: https://www.astm.org/COVID-19/

Посилання також доступне на сайті ДП «УкрНДНЦ» у розділі «Національний фонд нормативних документів» – «Стандарти ASTM&COVID 19»

Вільний доступ до цих стандартів діятиме до того часу, поки керівництво ISO та ASTM не прийме іншого рішення.

Share

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

Задати питання