Перший пілотний випуск (січень – березень 2019 року)

Шановні колеги!

___Ми раді представити перший пілотний випуск Інформаційного дайджесту у сфері технічного регулювання, підготовлений проектною групою Комунікативної платформи.

___Нашою метою є підготовка для представників бізнесу та громадськості регулярних підбірок актуальної інформації за матеріалами профільних органів державної влади, державних та недержавних підприємств, установ та організацій, міжнародних програм технічної допомоги тощо. Починаючи з другого випуску ми плануємо щомісячний графік виходу Інформаційних дайджестів.

___У разі наявності пропозицій до розміщення новин в Інформаційному дайджесті, прохання їх надсилати на електронну адресу.

Знайомтесь із Комунікативною платформою у сфері технічного регулювання!

___9 квітня ц.р. на засідані Науково-технічної ради при Мінекономрозвитку було представлено бета-версію Комунікативної платформи (www.techreg.in.ua), основною метою якої є посилення діалогу між органами державної влади, представниками бізнес середовища та громадськості у сфері технічного регулювання.
___Завданнями Платформи є:
___
спрощувати форми донесення інформації до бізнесу та громадськості (зокрема, через інструменти інформаційних дайджестів, соціальних медіа);
__
пропонувати додаткові можливості для зворотного зв’язку (анкети, форми для запитів);
__
залучати експертизу від представників бізнесу та громадськості до розробки проектів програмних документів у сфері технічного регулювання;
__
запрошувати до спільних дій у разі  необхідності схвалення важливих рішень на національному та міжнародному рівнях.

___Функціонування Платформи здійснюється у партнерстві між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (департамент технічного регулювання),  Торгово-промисловою палатою України, Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України, ДП “Укрметртестстандарт” та ДП “Київоблстандартметрологія”.

___Підтримує Платформу проект технічної допомоги «Підтримка рамкових умов для торгівлі в Україні»,  який фінансується урядом  Федеративної Республіки Німеччини та виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH).

___На замовлення Мінекономрозвитку ДП “УкрНДНЦ” щомісяця готує свої дайджести новин міжнародних і регіональних організацій зі стандартизації та суміжних галузей діяльності за матеріалами офіційних веб-сайтів:
__
Міжнародноїорганізації зі стандартизації (ISO)
__
Міжнародної електротехнічної комісії (IEC)
__
Європейського комітету стандартизації (CEN)
__
Європейського комітету стандартизації в галузі електротехніки (CENELEC)
__
Європейського інституту телекомунікаційних стандартів (ETSI)
__
Держстандарту Республіки Білорусь
__
Держстандарту Республіки Казахстан

Ознайомитись з інформаційним дайджестом

Переглянути

Підтримаємо “промисловий безвіз”!

___У Верховній Раді України зареєстрований законопроект 10183 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання

___Є всі очікування, що “промисловий безвіз”, як його кличуть у медійному та експертному середовищі, вдастся розглянути за скороченою процедурою у Верховній Раді ще цієї весни, адже законопроект є необхідним для початку офіційної процедури оцінки готовності України до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА). 11 квітня на засіданні Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва законопроект було рекомендовано до розгляду у першому читанні.

___Наразі планується проведення активної інформаційно-роз’яснювальної кампанії серед депутатського корпусу щодо важливості документу та перспектив, що він відчиняє для промислового сектору, передусім виробників продукції машинобудування.

Ознайомитись з інфографікою

Інфографіка

Підготовлено проект Технічного регламенту щодо обмеження вмісту свинцю у лакофарбових матеріалах

___Підготовлено проект Технічного регламенту щодо обмеження вмісту свинцю у лакофарбових матеріалах – новина від нашого партнера – Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України.

___Проект регламенту розроблено спеціалістами підприємств-членів ГС “Асоціація українських виробників лакофарбової промисловості” разом із представництвом ОБСЄ в Україні, ДП «Інститут медицини праці АМН України» та Всеукраїнською екологічною громадською організацією (ВЕГО) «МАМА-86».

___Проект також був прорецензований спеціалістами ООН, які курують Глобальний альянс з ліквідації застосування свинцю у фарбах (GAELP). Враховуючи важливість цього регламенту для ліквідації загроз здоров’ю дітей, Асоціація сподівається, що міністерства, які відповідають за введення регламенту, введуть цей регламент у дію з 01.01.2020 року, що, без сумніву, буде сприяти підвищенню авторитета України у реалізації Програми ООН з навколишнього середовища.

Оригінальна публікація

Переглянути

___За сприяння проектів технічної допомоги “Створення кращого бізнес середовища” (FORBIZ) та “Офіс ефективного регулювання” (BRDO) експертом із Республіки Болгарія паном Івеліном Буровим (Ivelin Burov) в ДП “УкрНДНЦ” проведені два семінари:

___20-21 листопада 2018 року на тему: “Юридичні та міжнародні виміри діяльності із стандартизації”, питаннями якого були:
__Законодавство в сфері стандартизації та суміжних сферах: вимоги та досвід впровадження в рамках національного законодавства різних типів законодавчих актів у сфері стандартизації та суміжних сферах державами-членами ЄС.
__Цілі стандартизації. Добровільне та обов’язкове застосування стандартів. Обов’язкові регламенти та добровільні стандарти. Інструменти для регулювання сфер бізнесу та значення стандартів. Стратегія та основні тенденції розвитку європейської стандартизації: співробітництво європейських організацій зі стандартизації CEN, CENELEC, ETSI з ISO, IEC, ITU.

Ознайомитись з презентаціями

Переглянути

___23-24 січня 2019 року на тему: “Кращі практики та практичні аспекти управління галузевими питаннями в європейській стандартизації”, питаннями якого були:
__Спеціалізована (галузева) стандартизація країн-членів ЄС: прийняття та застосування стандартів, розроблених спеціалізованими (галузевими) міжнародними та регіональними організаціями.
__Організація та координація діяльності національних технічних комітетів стандартизації (ТК). Принципи формування ТК.

Ознайомитись з презентаціями

Переглянути


___10-11 січня 2019 року при Торгово-промисловій палаті України за підтримки проекту FORBIZ та Мінекономрозвитку відбувся тренінг “Інформування бізнесу з питань дотримання вимог системи забезпечення якості в ЄС та Україні”, на якому розглядалися питання:
__Як визначити суттєві вимоги, які стосуються конкретної продукції?
__Як здійснити оцінку відповідності безпечності продукції?
__Як здійснити оцінку відповідності продукції?
__Як підготувати документацію, що доводить відповідність продукції встановленим вимогам?

Більш детальну інформацію можна отримати на офіційному веб-сайті Торгово-промислової палати України

___29-30 січня 2019 року на базі ДП “УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» відбувся семінар за підтримки проекту Forbiz/BRDO на тему: “Актуальні аспекти оцінки відповідності згідно з Директивами ЄС Нового підходу та Новими законодавчими рамками ЄС”.
Було розглянуто низку питань, зокрема:
__Оцінка відповідності та нотифіковані органи.
__Роль оцінки відповідності у ринковому нагляді та забезпечення ___виконання вимог.
__Кваліфікація та моніторинг нотифікованих органів.
__Наслідки припинення призначення нотифікованих органів.
__Нотифіковані органи та консультативні послуги.
__Компетентність персоналу нотифікованих органів – підрядники та ___випробування та ін.

Інформацію щодо семінару можна знайти на офіційному веб-сайті ДП “УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ”

За матеріалами офіційних веб-сайтів:

Національного органу стандартизації (ДП “УкрНДНЦ”)


ДП “УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ”

Поділитись

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email