Вебінар: “Свідоме споживання – двигун економічних змін”

9 липня 2021 року на базі Комунікативної платформи з технічного регулювання за ініціативи Департаменту регуляторної політики та підприємництва Мінекономіки відбувся вебінар на тему: «Свідоме споживання – двигун економічних змін», що продовжив серію онлайн заходів, присвячених розгляду державної політики у сфері ринкового нагляду та захисту прав споживачів.

Захід відбувся за участі радниці Представництва ЄС в Україні Анне Берсіо, директора Департаменту технічного регулювання та інноваційної політики Мінекономіки Дмитра Горячова та директора програми GIZ Проєкту «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі» Бенжаміна Клінгера.

Анне Берсіо виступила із презентацію надзвичайно актуальних для вітчизняних експортерів положень нового Регламенту ЄС 2019/1020 щодо ринкового нагляду за товарами, що розміщуються на ринку Співтовариства. Документ вступає в силу 16 липня 2021 року.

Представники Департаменту регуляторної політики та підприємництва Мінекономіки, у свою чергу, ознайомили учасників з ключовими ідеями,популяризацією цінностей та створення умов для споживчої освіти, як на державному так і на місцевому рівнях, адресували проблемні питання, виходячи з аналізу звернень громадян, та зупинилися на позитивних зрушеннях у реформуванні системи захисту прав споживачів.

Також було представлено огляд засад державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, визначених чинним Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», визначені проблеми у сфері державного нагляду (контролю) і шлях їх розв’язання.

Громадські об’єднання споживачів, представники асоціацій бізнесу, що надали свої питання заздалегідь, мали змогу отримати компетентні відповіді від посадових осіб Мінекономіки прямо під час заходу.

Ознайомитися із відповідями на запитання, які внаслідок часових обмежень не вдалося розглянути під час зустрічі, можна у письмовій формі прямо тут:

За результатами вебінару організатори отримали багато позитивних відгуків щодо важливості розглянутих питань для споживачів та бізнесу. Проведені наприкінці опитування продемонстрували зацікавленість учасників у продовженні діалогу таорганізації зустрічей в аналогічному форматі.

Share

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

Задати питання