Вебінар на тему: «Стандартизація та євроінтеграція. Взаємодія національного органу стандартизації з технічними комітетами України» (оновлено)

17 грудня 2020 року, за ініціативи Мінекономіки, державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» за підтримки Комунікативної платформи з технічного регулювання в Україні провели вебінар на тему: «Стандартизація та євроінтеграція. Взаємодія національного органу стандартизації з технічними комітетами України».

Мета вебінару: ознайомити з механізмами взаємодії національного органу стандартизації з технічними комітетами України (ТК)з процесами координації національних технічних комітетів на міжнародному та регіональному рівнях, адже ТК  відіграють важливу роль у прийнятті національних стандартів, гармонізованих з європейськими для цілей застосування відповідних Технічних регламентів в рамках підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА).

Модератором заходу виступив Денис Базілевич, експерт Проєкту GIZ «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі».

Виконуючий обов’язки генерального директора ДП «УкрНДНЦ» Олег Швидкий розповів про повноваження та функції національного органу стандартизації  ДП «УкрНДНЦ».

Оскільки координацію діяльності технічних комітетів стандартизації здійснює національний орган стандартизації ДП «УкрНДНЦ»,  Валентина Хоменко, начальник відділу координації та взаємодії з ТК розповіла про особливості цієї взаємодії, а Анна Мартиненко, начальник відділу міжнародного, регіонального та міждержавного співробітництва, у своїй доповіді пояснила як здійснюється координація національних технічних комітетів на міжнародному та регіональному рівнях.

Яна Коваленко, начальник відділу формування Програми робіт національної стандартизації поділилась інформацією  як здійснюється планування робіт з національної стандартизації та її формування.

Представники технічних комітетів ТК 162 «Керування енергетичними системами та пов’язані з ним процеси інформаційної взаємодії» Ігор Блінов, заступник директора з наукової роботи  Інституту електродинаміки НАН України, ТК 13 «Стандартизація електропобутових машин та приладів» Володимир Устименко, заступник начальника науково-технічного відділу міжнародного співробітництва ДП “УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ”, Громадської організації «Українська федерація спеціалістів безпеки» Володимир Носач, Президент Громадської організації «Українська федерація спеціалістів безпеки», ТК 22 «Електромагнітна сумісність та стійкість радіоелектронних, електронних та електротехнічних засобів» Володимир Князєв, керівник НДВ № 2 Науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту “Молнія” Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, ISO/TC 218 Timber («Лісоматеріали») Олексій Цициліано, технічний директор ТОВ «Інститут «Стандарти та якість», голова ISO/TC 218 Timber («Лісоматеріали») поділились своїм досвідом співпраці з національним органом стандартизації  ДП «УкрНДНЦ» та підкреслили важливість участі бізнесу у процесах розробки стандартів.

В кінці вебінару учасники мали  можливість задати свої питання та отримати відповіді. Ознайомитись із переліком таких питань та відповіддями на них ДП «УкрНДУНЦ» можна тут.

Відповіді на питання

Поділитись

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

Задати питання