Вебінар: «Актуальні питання метрологічного забезпечення медичних установ (закладів) Луганської області» (оновлено)

22 жовтня 2021 року ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» на базі Комунікативної платформи «Технічне регулювання в Україні» проведений вебінар за темою: «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МЕДИЧНИХ УСТАНОВ (ЗАКЛАДІВ) ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ» в рамках інформаційно-просвітницької кампанії, започаткованої Міністерством економіки України.

Попереднім опитуванням підприємств області стосовно їхньої зацікавленості в тематиці вебінарів, визначений загальний інтерес до питання реалізації законодавчих вимог у сфері метрології та метрологічної діяльності медичними установами (закладами).

До участі у вебінарі підключилися понад 60 учасників, чим продемонстрований наявний інтерес до запропонованої для обговорення теми вебінару як з боку представників медичних установ (закладів) Луганської області всіх форм власності, так із боку громадських організацій, державних установ та закладів освіти Луганської області, державних підприємств (установ, організацій), що належать до сфери управління Мінекономіки і провадять діяльність у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності. Захід підтриманий участю представників наших багаторічних партнерів – першого віце-президента Луганської регіональної торгово-промислової палати, викладачів та здобувачів освіти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

З вступним та заключним словом до учасників вебінару звернулась генеральний директор ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» Ольга СИСОЄВА. Модератором заходу виступив начальник відділу стандартизації та оцінювання вимірювальних можливостей ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» Олена ДРОГІНА. Охорона здоров’я є однією з найважливіших сфер інтересів людини та держави. Тісний зв’язок між такими галузями людської діяльності як медицина та метрологія, не є відкриттям.
Про роль метрології в медицині та застосування законодавчих вимог з метрології та метрологічної діяльності у медичній практиці доповіла Олена ШАБРАЦЬКА, заступник генерального директора з метрології. Повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки важлива в усіх визначених законодавством сферах їхнього застосування, але в галузі медицини, особливо під час пандемії, стає надважливим фактором надання якісних медичних послуг.
Про повірку засобів вимірювальної техніки в галузі охорони здоров’я поінформувала Неллі ВОРОТИНЦЕВА, начальник відділу метрологічного забезпечення засобів вимірювальної техніки фізико-хімічних величин.
Про історію ваг та застосування ваговимірювальних приладів в медичній практиці розповіла Тетяна СВІРІНА, начальник відділу метрологічного забезпечення засобів вимірювальної техніки механічних та лінійно-кутових величин. Встановлення діагнозу пацієнта в багатьох випадках залежить від стану випробувального обладнання, яке використовується, наприклад, для підготовки та проведення різноманітних аналізів. «Належний стан випробувального обладнання – запорука точного діагнозу пацієнта» – тема доповіді Олексія РУТКОВСЬКОГО, начальника відділу метрологічного забезпечення засобів вимірювальної техніки теплотехнічних величин.
Про медичне обладнання, що не належить до сфери законодавчо регульованої метрології, але від його стану залежить життя пацієнтів, доповів начальник відділу метрологічного забезпечення засобів вимірювальної техніки електричних та радіоакустичних величин Дмитро ГАЙВОРОНСЬКИЙ. Від правильності вибору засобів вимірювальної техніки (діапазон вимірювань, клас точності тощо) і спроможності їх до виконання вимірювань із нормованою точністю залежить досить багато.
Про практичні рекомендації щодо вибору засобів вимірювальної техніки для використання у медичних закладах виступив провідний інженер з метрології відділу метрологічного забезпечення засобів вимірювальної техніки механічних та лінійно-кутових величин Володимир ГРИГОРЕНКО.
Про діяльність з оцінювання вимірювальних можливостей медичних установ (закладів) Луганської області розповіла начальник відділу стандартизації та оцінювання вимірювальних можливостей Олена ДРОГІНА.
Про місію, стратегію та базові принципи діяльності ТОВ «Клініко-діагностичний центр «Фармбіотест», що є першою та єдиною лабораторією в Україні, яка на міжнародному рівні виконує контроль якості лабораторних вимірювань, результати яких використовуються для виявлення хвороб обміну речовин, розповіла Марина ОБОД, начальник підрозділу неонатального скринінгу ТОВ «Клініко-діагностичний центр «Фармбіотест» (м. Рубіжне, Луганська область). Учасники вебінару – представники медичних установ (закладів) позитивно та активно відреагували на пропозицію ДП «ЛУГАНСЬКСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» видати їм свідоцтва про участь у вебінарі, що є підтвердженням підвищення компетентності та обізнаності.

Дякуємо всім учасникам за те, що в такий важкий для всього людства період, знайшли можливість та час залучитися до нашого заходу.

Share

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

Задати питання