Вебінар на тему: “Актуальні питання та зміни у сфері технічного регулювання, метрології, оцінки відповідності та стандартизації. Сучасні інструменти поліпшення взаємодії підприємств технічного регулювання та замовників” (оновлено)

25 червня 2020 року ДП «Київоблстандартметрологія» провело на базі Комунікативної платформи з технічного регулювання вебінар на тему: «Актуальні питання та зміни у сфері технічного регулювання, метрології, оцінки відповідності та стандартизації. Сучасні інструменти поліпшення взаємодії підприємств технічного регулювання та замовників». 

В ході вебінару спікери торкнулися низки важливих питань, серед яких:

🔹Зміни, які внесено до закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», які набрали чинності 3 липня 2020 року.

Згідно зі змінами до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання» № 2740 – VIIІ від 06.06.2019 у сфері технічного регулювання та метрології, а саме у ст. 18, ст. 18-1, ст. 27:

➖можливість позбавлення національних еталонів відповідного статусу;

➖узгодження термінології (зокрема «метрологічне забезпечення діяльності» у сфері оборони України змінено на «забезпечення єдності вимірювань»);

➖зміна процедури уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки;

➖новий механізм моніторингу уповноважених організацій щодо дотримання вимог Закону;

➖нова стаття Закону «Плата за видачу свідоцтва про уповноваження»;

➖новий порядок калібрування вторинних і робочих еталонів

Ознайомитися з Законом можна за посиланням.

🔹Актуальні питання оцінки відповідності оцінки відповідності (сертифікації) продукції, робіт та послуг. Розширення сфери відповідності, актуальні напрямки та можливості. Важливість укладення Угоди АСАА.

Основною зміною, яка докорінно змінила підходи до оцінки відповідності та сертифікації — це їх добровільність; держава наразі не регулює питання щодо контролю безпеки продукції, її сертифікації та перевірки якості, відповідальність за якість та безпеку продукції товарів та послуг несе виробник, і тільки сам виробник визначає напрямки, шляхи та методи, якими він підтвердить ці показники; процес сертифікації має на увазі те, що встановленим чином здійснюється оцінювання відповідності властивостей і характеристик продукції чи послуг; актуальним є питання щодо виконання вимог, які будуть сприяти підписанню угоди АСАА, що надасть можливість допомогти насамперед бізнесу України вийти на ринок ЄС без додаткових фінансових затрат, які вони несуть зараз при проведенні оцінки відповідності продукції в органах з Оцінки відповідності в країнах ЄС.

🔹Застосування на підприємстві сучасних інструментів та методик щодо поліпшення результативності та ефективності роботи у сфері маркетингу та залучення нових замовників. 

На прикладі  ДП «Київоблстандартметрологія» розглянуто роботу, яка проводилась з метою вирішення організаційних та методичних питань в рамках управління, на звернення керівництва підприємства, у зв’язку з розширенням інфраструктури даного ДП та створенням київської філії; програма була спрямована на проведення навчань та тренінгів з керівниками структурних підрозділів та управлінського персоналу в рамках співпраці з представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва з метою поліпшення організаційної, структурної та економічної діяльності підприємства.

маркетингу, зокрема застосуванні нових підходів та технологій при роботі з клієнтами та замовниками підприємства; сьогодні важливе застосування сучасних цифрових технологій при роботі з замовниками, визначення основних потреб замовників та застосування індивідуального підходу.

В ході онлайн-зустрічі було більш широко висвітлено актуальні питання щодо технічного регулювання, а учасники, представники бізнесу, підприємств та організацій, обговорили та ставили питання. Комунікація та зворотний зв’язок, обмін досвідом — дуже важлива складова успішного функціонування усіх сфер суспільства.

Поділитись

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email